Ботев Пд дължи на община Пловдив над 300 000 евро за стадиона, Локо – „само“ 70 000

7 Dni Sport03.06.2026
Стадион "Христо Ботев", Илиян Филипов

Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив мизерстват и не си плащат наемите към Община Пловдив за стадионите, които и без това ползват на много ниски цени.

Справка в сайта на Община Пловдив показва, че към днешна дата задълженията на „черно-белите” са около 70 000 евро – изцяло за наеми на „Лаута”.

Ботев Пловдив пък дължи около 318 000 евро, натрупан и и със съдействието на НЕсобственика Илиян Филипов

Или казано по-просто – двата най-големи футболни клуба в Пловдив дължат на общината близо 400 000 евро.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ




Бюлетин


    Категории