Мъртвият крал Лудогорец успя да ухапе новия – Левски загуби 0:1 преди коронясването

Хулио Веласкес продължи ужасяващата си серия и записа поредна загуба с 0:1 от Лудогорец, което едва ли ще помрачи сините празненства по шампионската титла. Поражението попречи на новите шампиони да приключат сезона непобедени.
В първите десетина минути на „Герена“ не се случи нищо интересно пред двете врати. Сон имаше добра намеса в 11-ата, изчиствайки топката на метри от голлинията пред погледа на Евертон Бала. Испанецът пресече много опасно центриране на Ради Кирилов от десния фланг.
Седем минути след това Светослав Вуцов внимаваше и предвидливо взе топката почти от краката на излизащия сам срещу него Сон.
До почивката липсваха опасностите и острите атаки и от двата тима. Едва в сетните минути първо Евертон Бала бе блокиран, а впоследствие и Армстронг Око-Флекс шутира над вратата на Хендрик Бонман.
Първият точен изстрел за Левски дойде малко след полувремето. Око-Флекс си освободи място за стрелба и прати топката в ръкавиците на Бонман. Няколко атаки по-късно дойде поредната решителна намеса на Сон. Този път испанецът изби с глава пред погледа на връхлитащия към топката Марко Дуганджич.
„Зелените“ отговориха с изстрел с глава на Ерик Биле, надскочил Оливер Камдем в 70-ата минута. Биле прати топката на около метър встрани от вратата.
Най-добрата ситуация пред Левски дойде в 82-ата минута. Майкон излезе сам срещу Бонман, преодоля го и опита да подаде с пета към съотборник, на фона на опразнената врата. Бразилецът не сполучи, впоследствие бе маркирана и засада. 60 секунди по-късно имаше подобна ситуация, като отново засада бе маркирана късно – този път на Мазир Сула, пуснал успореден пас във вратарското поле.
В 89-ата минута Лудогорец наказа своя съперник и наследник на шампионския трон. Петър Станич вкара във вратата на Левски с удар от дъгата на наказателното поле, рикоширал в Кристиан Димитров, и влязъл в мрежата на Светослав Вуцов – 0:1.



