Господарят на Ботев Пд пак излъга, уволни Херо след 7 мача! А се кълнеше, че няма да го пипа…

Димитър Димитров вече не е старши треньор на Ботев Пловдив. Решението идва след слабото начало на пролетния полусезон за канарчетата. Херо заяви пред пловдивски медии, че раздялата идва по взаимно съгласие.
В първите три двубоя от пролетта Ботев не успя да спечели нито веднъж. В дебютния официален мач за 2026-та година пловдивският тим не победи 14-ия във временното класиране – Берое (0:0), последва отпадане от турнира за Купата от градския съперник Локомотив Пловдив (0:1). Снощи дойде и поражение с 0:3 от друг голям дразнител – Левски, след като жълто-черните не отправиха удар в целия мач.
Херо пое Ботев на 17-ти ноември, заменяйки временния наставник Иван Цветанов. Той дойде с много големи очаквания, но много бързо авантюрата му на „Колежа“ приключи. За седем срещи той записа победа, две равенства и цели 4 загуби при голова разлика 5:10.
Особено конфузно е положението за разпоредителя с клубните средства в Ботев Илиян Филипов. Когато подписваше с Херо, олигархът каза, че обещава Димитров да изкара пълния срок от контракта си. Но излъга за пореден път…



