Треньорът на Лудогорец доволен, че има още 16 мача, в които да задмине Левски: Ние сме два силни отбора

1

Старши треньорът на Лудогорец – Пер-Матиас Хьогмо, остана доволен от успеха с 1:0 в домакинството срещу Левски, благодарение на което “орлите” се класираха за 1/2-финала на купата на България.

“Това бяха трудни мачове, ние сме два силни отбора. Имахме добър интензитет в периоди от мача, вкарахме гол. Още от началото казах на футболистите да опитаме да изненадаме Левски и така стигнахме до шанса за гола. След това нямахме много чисти възможности, но имахме доста ситуации. Когато те пращаха много играчи в наказателното ни поле, ние се защитавахме добре”, започна треньорът на Лудогорец минути след края на мача в Разград.

“Това исках, не всичко беше лесно и приятно, но трябва да намерим начина, за да свършим работата и да печелим. Днес използвахме доста от играчите и съм щастлив”, призна норвежецът.

Хьогмо похвали Винисиус Ногейра, който дебютира като титуляр: “Да, мисля, че той игра много добре. В периоди показваше колко е добър в атака, но има върху какво да работи в защита”.

“Те изграждаха играта си с трима, за да имат повече численост, но все пак успяхме да се настроим за играта им и успяхме да ги спрем. Беше мач, в който и двата отбора опитваха да правят промени с течение на мача – добър мач”, анализира играта на Левски Пер-Матиас Хьогмо.

“В подобни турнирни мачове със сигурност е трудно всеки път да се вземат правилните решения. Понякога футболистите се увличат, а съдиите опитват да държат мача в нормално русло. Беше доста равностоен мач”, коментира съдийството треньорът на разградчани.

Той увери, че тимът му ще се бори на всички фронтове: “Отиваме на полуфинал и вече сме много по-близо до финала. Да видим срещу кого ще се паднем, имаме дълъг състав, който може да използваме по много добър начин. Сега се готвим за следващия мач, който е от шампионата”

“Има още 16 мача, трябва да си вършиш работата във всеки мач, фокусът трябва да е върху всеки мач, всяка седмица”, завърши Хьогмо.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ




Бюлетин


    Категории