Баскетболна легенда разкри: Викна ме едно време Симолията и ми каза, че Пенев е добър футболист, защото е…

1

Легендарният басектболист и треньор Петко Маринов, се сбогува с големия си приятел Димитър Пенев. Бургазлията е една от големите фигури в историята на баскетболния ЦСКА – както като играч, така и като треньор, а още оттогава датира приятелството му със Стратега от Мировяне.

И той, както много други, изтъкнаха, че преди всичко Пенев е бил невероятен като човек.

„Много голям. Мога да напиша книга от спомени. Мисля, че си отиде усмивката на спорта, не само на футбола в България. Едно време Симолията, бат Симо, ми казваше така – „Петко, знаеш ли защо Пенев и Жеков са толкова добри футболисти? Защото са добри хора“, каза Маринов.

„Идвал ми е на гости не само в Бургас, а и в Димитровград. Една забавна история – една вечер си пийнахме и почнахме да стреляме от един ресторант, но като дойде полицията и ни прости заради него. Бог да прости“, допълни той с усмивка, връщайки се назад във времето.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ