Симон-Антони Иванов започна с победа в Будапеща

7 Dni Sport29.08.2018
симон антъни иванов

Симон-Антони Иванов ТК „Супер Спорт“, гр.Варна се класира за втория кръг на турнира от втора категория на ITF в Будапеща (Унгария).

На старта поставеният под №2 Иванов се наложи с 6:4, 4:6, 6:4 над Конър Томпсън от Великобритания. Във втория кръг Иванов ще играе срещу Марио Фернандес от Испания.

Днес Симон започва участието си и в турнира на двойки. Поставените под №3 Иванов и Юнес Лалами Лааруси от Мароко ще играят срещу унгарците Бузониш и Велч.

Предната седмица Симон-Антони Иванов спечели титлата на друг турнир от втора категория на ITF в Унгария. С този успех Иванов се изкачи до №55 в ранглистата на ITF.

Друг българин Антъни Генов ТК „Авеню“, гр.Бургас загуби в първия кръг с 6:7(4), 4-6 от Макс Висканд от Германия. Това е първи турнир за Генов след контузия на китката, която му попречи да тренира и играе в състезания в последните няколко месеца.