Ботев Пловдив срина ТИМперията, Херо с назидателна лекция на Илиан Илиев

Черно море продължи грандиозното си затъване в първенството. Фирменият отбор на варненската групировка ТИМ загуби като гост от Ботев Пловдив и продължава със само една победа в последните 7 кръга. Наставникът на жълто-черните Димитър Димитров пък записа първа победа начело на състава като изнесе истинска тактическа лекция, с която натри носа на Илиан Илиев.
Така, ако след малко ЦСКА победи Спартак във Варна, Черно море ще изхвърчи от Топ 5, нещо, което никой не препдолагаше, че е възможно преди месец и половина.
В десетата минута „жълто-черните“ излязоха напред в резултата. Никола Илиев даде хубав пас на Тодор Неделев, който му върна топката, Илиев центрира за Франклин Маскоте, а той с глава прати топката в близкия ляв ъгъл за 1:0.В 12-ата минута Черно море направи опит бързо да изравни резултата. Берк Бейхан получи топката на границата на наказателното поле и нанесе елегантен удар към далечния ляв ъгъл, но Даниел Наумов внимаваше и успя да избие.
Три минути след това Николай Минков пое топката в наказателното поле на Черно море и нанесе тежък удар, с който Кристиан Томов се справи. Секунди по-късно Тодор Неделев шутира от далечна дистанция, но прати топката встрани от вратата.
В 32-рата минута Селсо Сидни проби отляво и предостави центриране към наказателното поле, където Давид Телеш засече на далечната греда, но прати топката над вратата, изпреварвайки съотборника си Уеслен, намиращ се в наглед по-изгодна позиция.
Шест минути след това „Морето“ имаше нова възможност. Асен Чандъров напредна през центъра, пусна наляво за Сидни, който стреля, а топката премина покрай вратата. Ситуацията бе гледана за игра с ръка на Ивайло Видев, но дузпа не бе отсъдена.
В добавеното време Асен Чандъров пробва шут от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл, Даниел Наумов внимаваше и успя да улови с лекота. Това бе и всичко по-интересно за първата част на „Колежа“.
Черно море започна по-активно през второто полувреме в търсене на изравнителен гол, но не създадоха опасни ситуации. В 58-ата минута Илиан Илиев получи лоша новина – Селсо Сидни се контузи, а неговото място на терена бе заето от Николай Златев.
В 67-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, Енок Куатенг засече с глава, ударът му бе блокиран от бранител на Черно море, Никола Илиев стреля от добавка, но бе крайно неточен и прати топката встрани от левия страничен стълб.
В 69-ата минута Ботев Пловдив удвои аванса си. Армстронг Око-Флекс проби опасно по левия фланг, след което намери Лукас Араужо, а той засече и се разписа в близкия ъгъл за 2:0. Араужо се бе появил секунди преди да вкара дебютния си гол.
В 77-ата минута Асен Чандъров получи пас от левия фланг, с едно докосване заложи топката на Васил Панайотов, който тъкмо се бе появил от пейката, както Араужо, и с лек шут към долния ляв ъгъл прониза Даниел Наумов – 2:1.



