Заловиха го! Ето името на фена на Локо Пд, който хвърли бутилката по Даниел Наумов

7 Dni Sport06.11.2025
payimage-696062

Задържаха мъжът, който хвърли бутилка с вода и удари по главата вратарят на Ботев по време на дербитo на 1 ноември.

Извършителят е запален фен на Смърфовете и се казва Владислав Ковачев по прякор Русия, твърди трафикнюз.

Ковачев ще бъде наказан по Закон за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия, който урежда „спортно хулиганство“ като административно нарушение. По преценка на полицията Владислав може да лежи до 15 дни в ареста или да положи 140 часа обществено полезен труд. По всякаква вероятност извършителят ще получи забрана да посещава футболни срещи в България и чужбина в срок до 3 години.

Припомняме, че футболната среща бе прекратена преждевременно, след като вратарят на „канарчетата“ Даниел Наумов бе ударен с хвърлена бутилка от трибуните. Медицински екип на Ботев препоръча участието му в остатъка от мача да не продължи. След отказ от Илиян Филипов срещата да продължи с участието на резервния вратар, това наложи главният съдия да я прекрати.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ