Българин бе избран за една от трите големи изгряващи звезди на атлетиката в Европа

7 Dni Sport26.10.2025
Netherlands European Athletics Indoor Championships

Полякът Хуберт Трошчанка беше избран за „Изгряваща звезда“ на Европейската атлетика, а Божидар Саръбоюков и Матео Сиоли са подгласници. Церемонията по връчването на годишните награди се проведе в Батуми (Грузия).

Българинът стана европейски шампион на скок дължина в зала за мъже в Апелдоорн (Нидерландия), сребърен медалист на Европейското първенство за младежи под 23 години в Берген (Норвегия) и зае пето място на Световното първенство за мъже и жени в Токио (Япония).

Матео Сиоли взе европейската титла на скок височина за младежи под 23 години в Берген, стана европейски бронзов медалист на първенството в зала в Апелдоорн, записа второ място на Европейското първенство – първа лига в Мадрид, и завърши сезона с осмо място на Световното първенство в Токио.

Хуберт Трошчанка стана европейски шампион на десетобой за юноши под 20 години в Тампере (Финландия_ със световен рекорд на десетобой за юноши под 20 години. Рекордът му явно е натежал в класацията на експерти и фенове и той бе обявен за „Изгряваща звезда“, а Саръбоюков и Сиоли са негови подгласници.

„Бих искал да изпратя най-сърдечните си поздравления на всички останали носители на награди и номинирани на тазгодишната вечер в Батуми. Беше прекрасно да си спомним за още една фантастична година в атлетиката и да отпразнуваме изключителните подвизи на тези, които са на и извън терена“, каза президентът Карамаринов.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ