Кубрат Пулев стана докторант във Военна академия: Нали сме „армейци“…

7 Dni Sport26.04.2025
1

Световният шампион по бокс в тежка категория на Световната боксова асоциация Кубрат Пулев стана докторант в катедра „Сухопътни войски“ към факултет „Командно-щабен“ на Военна академия „Георги С. Раковски“.

Темата на дисертационния му труд е „Спортът като средство за повишаване на гражданската устойчивост“, област на висшето образование „Сигурност и отбрана“, професионално направление „Национална сигурност“.

Докторантът има намерение да разработи в рамките на дисертационния труд Стратегия за развитие на спорта в системата на висшето образование, като елемент допринасящ за националната сигурност.

В резултат на изследванията ще се разработят и изследват препоръки за обосноваване на механизма за управление на развитието на студентския спорт, както и за повишаване на ефективността на професионалните дейности на субектите, управляващи този процес.

Кубрат Пулев има бакалавърска степен от Национална спортна академия „Васил Левски“. Магистър е по специалността „Политика и бизнес“ към УНСС. „Нали сме армейци“, коментира в типичния си стил знаменитият боксьор.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ