Въпреки протеста на адвокати: Вкарват в съда Кирил Домусчиев и брат му

Софийският градски съд ще разпита братята Георги и Кирил Домусчиеви по хазартното дело срещу Васил Божков и още девет души, предаде БТА.
Искането за разпитите е на прокуратурата, според която Домусчиеви са запознати с влошените отношенията между Божков и бившите му съдружници Боян и Цветомир Найденови.
Адвокатите на Васил Божков възразиха срещу допускането на тези, както и на още няколко, поискани от прокуратурата свидетели. Те поискаха да не се формализира делото и така да приключи по-бързо.
Освен това прокуратурата е направила и искане за допълнителна експертиза, която да направи анализ на гласовете на братята Боян и Цветомир Найденови и Божков в запис, в който се твърди, че Найденови са заплашени с убийство от Божков. Експертизата трябва да установи дали има манипулация на записа.
Съдът обаче определи, че друг път ще се произнесе по исканата експертиза, но пък одобри разпита на братята Домусчиеви.
Божков е обвинен в подбудителство и в съучастие с длъжностни лица от комисията по хазарта, които са допуснали да не бъдат събирани в пълен размер такси, дължими по Закона за хазарта. От това са настъпили щети за държавния бюджет в размер на 559 739 164,70 лева.