Кръвта вода не става! Синът на наша олимпийска шампионка стана №1 на Балканите

01

10 години след златния медал на Румяна Нейкова от олимпийските игри в Пекин, който до момента е последната титла от големия форум за България, нейния син – 17-годишният Емил, триумфира на Балканското първенство в Пловдив.

Той спечели първото място на единичен скиф, завършвайки с време 7 минути, 7 секунди и 86 стотни.

Емил поведе още от началото на гонката и не даде на конкурентите му да го настигнат до края. Преди финала близо до него гребеше румънският представител Козмин-Георге Карпея. Той обаче не успя да изпревари Нейков и остана втори на 3 секунди зад лидера. На трето място остана Душан Стефанович от Сърбия.

Емил прие аплодисментите от публиката на гребната база в Пловдив, а първи очаквано го поздравиха майка му Румяна и баща му Свилен Нейков – президент на Българската федерация по гребане.