В Беларус не могат да повярват: Лапоухов на Спартак М, за да играе в ЦСКА за два пъти по-малка заплата

Трансферът на Фьодор Лапоухов в ЦСКА не е минал без перипетии за българския клуб. Един от кандидатите за беларуския вратар – Спартак (Москва), е направил контраоферта за него в дните преди преминаването му при „червените“.
Според журналиста Иван Карпов руснаците са удвоили личните условия в договора, който са предложи на 21-годишния страж. Сумата е била двойно по-висока от тази, която ЦСКА е предлагал. Т.е. в Москва стражът е щял да играе за по 20 000 евро на месец.
От Динамо (Минск) не са били против да приемат руската оферта, която е щяла да достигне до 1 милион евро плюс процент от бъдеща препродажба.
Лапоухов обаче е отказал този вариант, избирайки „европейския вектор“ в своята кариера, пише bobsoccer.ru.