След загубата от Лудогорец: Половин дузина треньор готови да сменят Генчев в Левски

Левски записа първа загуба в първенството и сините змии изпълзяха.
В немалко страници и групи младият наставник Станислав Генчев е подложен на публичен линч от „експерти“, които смятат, че „Санкаре е трябвало да влезе второто полувреме“, че „Охене не е трябвало да бъде заменян“, че „Марин Петков трябвало да е резерва“, че „Левски не бил достатъчно агресивен“, че „при първия сериозен мач Левски бил надигран“ и т.н.
Куриозното е, че най-голямото признание за поведението на Левски в Разград дойде от треньора на домакините Захари Сираков. Той сподели, че в немалка част от двубоя Левски е имал инициативата, което е било проблем за отбора му. Както и, че има забележки върху играта, но това е и заради по-агресивното поведение на гостите.
Трябва да се отбележи и нещо друго. До смяната на Сакаре в 75-ата минута, Лудогорец нямаше чисто положение пред вратата на Левски. Веднага след това – две, едното от които се превърна в гол. Причината е, че докато Левски играеше по печелившата схема на Генчев с двама тарани, винаги поне 4-ма души от Разград бяха ангажирани с внимание за тях, което ограничаваше пък офанзивните им действия. И най-вероятно, ако Санкаре имаше сили да остане до края на срещата, столичани нямаше да я загубят.
Двубоят в Разград за пореден път показа, че Станислав Генчев е може би най-добрия треньор в момента в елита по отношение на подготовка за мач срещу конкретен съперник, разузнавайки го детайлно и пасивирайки силните му страни.



