Вратарската драма в Левски продължава, Андреев сменя Маркович и на „Лаута“

7 Dni Sport31.07.2024
payimage-624632

Пламен Андреев ще застане под рамката за Левски и в предстоящото гостуване на Локомотив (Пловдив). Двубоят на „Лаута“ е в петък от 21:15 часа.

19-годишният вратар ще излезе като титуляр срещу черно-белите, тъй като Матей Маркович е под сериозна въпросителна. Младежкият национал се представи на ниво в предишния мач срещу Ботев (Враца) и когато трябваше да се намеси, го правеше с вещина.

Хърватинът получи схващане на врата на последното занимание преди домакинството на врачани и от треньорския щаб след съвещание с медицинския екип взеха решение да не го рискуват. 28-годишният страж се очакваше да бъде титуляр тогава, както бе в първия мач за сезона – победата с 6:1 над Локомотив (София) в „Надежда“. Тогава Маркович нямаше много работа, като не носи голяма вина за инкасираното попадение от железничарите, а в заключителните минути на двубоя направи отлично спасяване срещу Мики Орачев, който бе останал очи в очи с него.

От началото на седмицата стражът не тренира с тима в понеделник. Вчера той поднови занимания, но е малко вероятно от треньорския щаб да го рискуват. По време на подготовката хърватинът спечели титулярната позиция под рамката с Пламен Андреев.

Проблемите на Матей Маркович не са единствените за треньора на вратарите Йордан Господинов. Наставникът не може да използва и Иван Андонов, който все още лекува травма в китката и е извън сметките, пише „Тема спорт“. Това наложи срещу Ботев Враца в групата да попадне 16-годишният Огнян Владимиров, но по всяка вероятност хърватинът ще седне на пейката на сините за визитата на Локо Пловдив.


За нас

7DniSport.bg е дело на хората, които докато работеха в едноименния вестник, той бе най-четения спортен всекидневник в България!

Ние си тръгнахме, когато видяхме, че идват гробокопачите!

Сега пак сме тук! С Вас, които искате истинска, а не ведомствена журналистика!

7DniSport.bg е част от 7 DNI MEDIA GROUP


КОНТАКТИ