Ужасна трагедия за Григор Димитров на „Уимбълдън“ преди минути! Лекарите влязоха и мачът приключи

7 Dni Sport07.07.2024
григор димитров

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се отказа заради контузия след подхлъзване срещу Даниил Медведев на осминафиналите на “Уимбълдън” след само осем изиграни гейма – 3:5.

Фаталният инцидент се случи при сервис на Медведев за 3:3, а после Димитров опита да продължи, но видимо не можеше да се движи по същия свободен начин. Българинът реши да ползва медицински таймаут, но изобщо не атакуваше сервисите на съперника, който поведе с 3:5, за да дойде отказването. Дори 5-минутната интервенция с физиотерапевт извън корта не направи нищо, за да облекчи състоянието на българина и той се превърна в поредната „жертва“ на тревата в Лондон.

По-рано днес Мадисън Кийс се отказа поради контузия след падане срещу Джазмин Паолини на същия корт номер 1, а Хуберт Хуркач преди няколко дни също трябваше да прекрати мача си преждевременно след подхлъзване. Такова имаше снощи и на Александър Зверев, но той някак си се опази от дългосрочна травма в случая.

Медведев продължава напред към четвъртфиналите и ще играе със световния номер 1 Яник Синер, който по-рано днес се справи с Бен Шелтън в три сета.