ЦСКА 1948 изгуби точки във Втора лига в София! Свирепият мач с Монтана приключи с червени картони

112

Отборите на ЦСКА 1948 и Монтана завършиха 1:1 пред 150 зрители на Националния стадион „Васил Левски“. Резултатът откри Андон Гущеров от дузпа в 62-рата минута, а в 80-ата Атанас Илиев от Монтана изравни. Равенството е второ поред за ЦСКА 1948 след четири кръга във Втора лига, а в края на срещата бяха показани три червени картона – един за домакините и два за гостите, един от които за треньора им Ферарио Спасов.

Преди началото на мача двамата старши треньори Валентин Илиев и Ферарио Спасов се прегърнаха сърдечно и си пожелаха взаимно успех. Както е известно, Феро бе наставник на Вальо през 2004 година година, когато водеше ЦСКА. В минутите преди първия съдийски сигнал в официалната ложа седна собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски, пише Sportal.bg.

В седмата минута Димитър Илиев от гостите стреля от около 20 метра, но вратарят Диян Вълков улови без проблеми.

В 18-ата минута Тони Тасев можеше да открие резултата в полза на Монтана, но от отлична позиция стреля встрани от целта.

В 38-ата минута Томислав Павлов създаде първата опасност за ЦСКА 1948. Техничният футболист стреля мощно от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

лед почивката скучната игра продължи да властва, за да се стигне до 60-ата минута. Петко Петков се откъсна пред вратата на Монтана, засуети се, след което обаче бе фаулиран от стража Василев. Съдията Георги Димитров закономерно посочи бялата точка и Андон Гущеров направи 1:0 без да срещне трудности.

В 80-ата минута дойде време и за гостите да се зарадват. Показна акция с много подавания матира футболистите на Вальо Илиев и резервата Атанас Илиев засече с глава в мрежата пас отляво на друга резерва – Владислав Мисяк.

След изравняването темпото отново спадна. Към края на мача се стигна до червени картони. Първо Васил Попов от Монтана бе изгонен с втори жълт картон, а след него същата съдба имаше резервата на „червените“ Кристиян Михайлов.
В първата ситуация „изгоря“ и наставникът Ферарио Спасов. Опитният спец поиска картон за играча на домакините, който спъна Попов, след като бе задържан за фланелката. Бурната рекация на Феро му донесе червен картон.
ЦСКА 1948 – Монтана 1:1

1:0 Гущеров (61 – дузпа)