Черно море се справи с ФК ЦСКА 1948 в пореден мач от efbet Лига

7 Dni Sport15.03.2024
Черно море - ФК ЦСКА 1948,

Отборът на Черно море се справи с ФК ЦСКА 1948 с резултат 2:1 в мач от 25-я кръг на efbet Лига.

Исмаил Иса вкара двата гола за „моряците“. Радослав Кирилов пък се разписа за гостите.

Още в четвъртата минута Черно море откри резултата. Бирсент Карагерен допусна кошмарна грешка и Илиан Илиев открадна топката. Креативният футболист пусна пас към Исмаил Иса и той на празна врата нямаше как да сгреши.

След двайсет минути игра капитанът на Черно море – Даниел Димов, се строполи на тревата без да има контакт с противников футболист. Наложи се влизането на лекарския щаб. Все пак футболистът успя да продължи участието си в срещата.

Пет минути по-късно Уеслен Жуниор получи хубаво подаване от Илиан Илиев и стреля, но ударът му премина покрай страничния стълб.

Малко след изтичането на половин час игра ЦСКА 1948 възстанови паритета. Талис намери Радослав Кирилов, който нагласи топката и с удар покрай Дани Мартин я прати в ъгъла на Иван Дюлгеров.

Във втората минута от добавеното време на първата част Васил Панайотов стреля от пряк свободен удар, но много неточно. Така двата тима се оттеглиха на почива при равен резултат.

Полувремето започна с атака за „моряците“ и хубав удар от Дани Мартин, но вратарят Петър Мартинов се намеси.

След около десет минути игра през втората част Мазир Сула показа страхотна техника и пробва впечатляващ шут от въздуха. Топката се насочи към вратата, но Петър Маринов плонжира и спаси.

В 66-ата минута домакините отново взеха преднина в срещата. Мазир Сула центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Исмаил Иса беше оставен непокрит. Нападателят стреля с глава, а топката мина под Петър Маринов и премина зад голлинията.

Черно море – ЦСКА 1948 2:1

1:0 Исамаил Иса 4′

1:1 Радослав Кирилов 31′

2:1 Исмаил Иса 66′