Нестор Ел Маестро към Станислав Шопов: Ти си момче, гласувам ти доверие

7 Dni Sport14.03.2024
ЦСКА - Берое, Станислав Шопов

Играчът Станислав Шопов ще започне като титуляр за ЦСКА в домакинството срещу родния си тим Ботев Пловдив в неделя. Мачът на „Васил Левски“ е от 17:45 часа.

Така младежкият национал ще е сред 11-те в трети пореден двубой – с Берое, ФК ЦСКА 1948 и канарчетата, което ще се случи за първи път, откакто Нестор Ел Маестро пое армейците.

Шопов направи добър мач с Берое, като се отчете с 2 гола и асистенция, но игра слабо в Бистрица и закономерно бе сменен. Въпреки това Ел Маестро отново ще даде шанс на Шопов, още повече че Тобиас Хайнц е контузен. Младежкият национал вече е започвал като титуляр срещу родния си Ботев – на 19 октомври 2022 година при победата с 1:0 в Коматево, когато е заменен в 63-ата минута от Кареасо.

Шопов има само още един двубой срещу канарчетата. Влиза за 3 минути в края на мача на „Армията“ на 18 февруари миналата година при победата с 3:1.

В есенния двубой този сезон остана неизползвана резерва на „Колежа“ при победата на ЦСКА с 2:1, пише „Тема Спорт“.