Евелина Николова с бързи победи и титла на „Дан Колов – Никола Петров“

7 Dni Sport07.03.2024
Евелина Николова,

Евелина Николова записа две бързи победи и стана първа на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ в столичната зала „Асикс Арена“.

Бронзовата олимпийска медалистка излезе в по-горната за нея категория до 59 кг, където с лекота преодоля Фатме Шабан с туш за 1,33 мин, а след това и Десислава Иванова с технически туш 12:0 за 2,50 мин, пишат от „Топспорт“.

Заради по-малкото участнички в категорията състезателките се бореха всяка срещу всяка.

Така бяха определени и призьорките в останалите категории при дамите днес. Шампионки станаха Сезен Белберова (55), румънката Катерина Зелених (65 кг), която е настояща европейска шампионка, и Ванеса Георгиева (72).