Станислав Шопов направи нещо невиждано от 895 дни

7 Dni Sport05.03.2024
ЦСКА - Берое, Станислав Шопов

Близо две години и половина не се беше случвало българин да стигне до постижението на Станислав Шопов при победата над Берое с 3:0, а именно да отбележи два гола и да даде една асистенция.

За последно нашенец е извършвал подобно геройство на 19 септември 2021 година.

Тогава ЦСКА победи Ботев Bp под Околчица с 4:2, а Георги Йомов заби два гола и даде асистенция. Първото му попадение в този мач доведе до изравняване – 1:1 в 16-ата минута, а второто оформи крайния резултат в 81-ата. Крилото асистира за втория гол на ЦСКА-София в мача. Отбеляза го Брадли Мазику в 39-ата минута.

От този мач – до този в неделя между „червените“ и Берое изминаха 895 дни, пишат от „Мач Телеграф“.