Петър Мицин спечели преплуване срещу японец за полуфинал на Световното

7 Dni Sport13.02.2024
Николай Вакареев, Петър Мицин

Петър Мицин спечели преплуването срещу японеца Нао Хоромура и намери място сред полуфиналистите на 200 метра бътерфлай на Световното първенство по плуване в Доха, Катар.

Сутринта 18-годишният българин финишира пети в четвърта серия с време 1:57.52 минути. Постижението отреди 16-о място за Мицин в сериите с равен резултат с японеца Нао Хоромура и час след сериите двамата влязоха в преплуване за място сред най-добрите 16.

Мицин водеше през цялата дистанция и спечели преплуването с време 1:56.91 минути, като успя да подобри постижението си от сериите.

Полуфиналите на 200 метра бътерфлай за тази вечер, като Мицин ще стартира в първа серия, осми коридор, в 19.33 часа.

Автор: „Дспорт“