ЦСКА с приятелски мач срещу иранците от Трактор

7 Dni Sport25.01.2024
ЦСКА - Лудогорец, Тибо Вион

ЦСКА ще изиграе днес от 14:00 часа втората контрола по време на подготвителния си лагер в Турция. Те допуснаха загуба в първата (0:2 от Корона Келце), след като преди това бяха победили Литекс с 5:3 у нас.

Съперникът на армейците е четвъртият в иранското първенство АС Трактор. ЦСКА за втори път в историята си ще срещне отбор от тази страна, след като на 1 юли 2012 г. победи с 3:0 Сепахан Исфахан под ръководството на Стойчо Младенов в Австрия.

Трактор зимува на четвърта позиция в местното първенство, на 4 точки от лидера Естеглал. Съставът е изграден почти изцяло от ирански футболисти, а треньор е испанецът Пако Хемес, водил Лас Палмас, Райо Валекано и Гранада в Ла Лига.

Тимът завърши при зрелищно равенство 3:3 с датския Вейле в първата си контрола на турска земя в понеделник.

Автор: „Тема спорт“