Радослав Янков отново на подиума в старт от Световната купа в Пампорово

7 Dni Sport20.01.2024
Световна купа по сноуборд в Пампорово, Радослав Янков

Радослав Янков завърши трети в паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в Пампорово.

Това е първи подиум за българина от шест година насам. На 21-и януари 2018 г. Янков завършва втори в паралелния гигантски слалом в Рогла.

Още в квалификацията роденият в Чепеларе състезател подсказа, че може да направи отлично състезание, след като даде 4-то време.

На осминафиналите Янков се справи с Арвид Аунер от Австрия, а в четвъртфиналите победи италианеца Аарон Марк.

Така се стигна до полуфинала, където българинът бе по по-бавното червено трасе. Янков рискува и направи грешка, която позволи на Едвин Корати да се класира за големия финал.

Все пак в малкия финал родният представител се спусна по по-бързото синьо трасе и стъпи на подиума, след като изпревари Санхо Ли.

Автор: „Дспорт“