Славия победи изразително Балкан Ботевград за старт на контролите

7 Dni Sport15.01.2024
Славия - Ботев Враца,

Славия започна контролите с победа с 6:1 над Балкан Ботевград, играна на изкуственото игрище на стадион „Александър Шаламанов“. Момчетата на Златомир Загорчич тръгват утре вечер, 16 януари, за лагер в Турция, където ще останат до 9 февруари. В южната ни съседка „белите“ ще изиграят пет контролни срещи.

Проби в състава на Славия карат трима души – десният бек Арнел Кадрич от Босна и Херцеговина, българският нападател Николай Христов и грузинският полузащитник Лука Робакидзе. Всеки от тях записа 45 игрови минути срещу Балкан Ботевград.

Славия излезе напред в резултата в осмата минута. Сибири Кейта проби добре отляво и пусна успореден пас на голлинията, защитата на Балкан не се справи и Денислав Александров се оказа на празна врата, като нямаше проблем да вкара за 1:0.

Само четири минути след това каращият проби Николай Христов получи топката на добра позиция и от близка дистанция покачи на 2:0.

Четвърт час игра след началото Иван Минчев пробва мерника си от далечна дистанция, но ударът му премина над вратата.

В 20-ата минута Славия реализира и трети гол. След заучено изпълнение от ъглов удар Денислав Александров центрира към Виктор Генев, който с глава прати топката в мрежата – 3:0.

В 39-ата минута след ново заучено положение Куентин Зеедорф стреля от границата на наказателното поле, а Васил Велчев изби.

С това се изчерпаха и интересните ситуации за първите 45 минути.

В 57-ата минута Ерол Дост стреля от далечна дистанция, но високо на вратата. Час игра след началото Емил Мартинов стреля неточно с глава.

В 68-ата минута Балкан Ботевград върна едно попадение. Защитата на Славия проспа силно изритана топка, Георги Петков излезе неразчетено и Дейвид Йорданов остана сам на празна врата и прати топката в мрежата – 3:1.

Десет минути по-късно Емил Стоев шутира от дистанция, но над вратата.

В 77-ата минута Славия реализира и четвърти гол. Топката падна на волето на Ерол Дост, който по много красив начин я прати в горния ляв ъгъл за 4:1.

Само три минути след това „белите“ вкараха и пето попадение. След добра атака Тони Тасев бе изведен на фланга и пусна към Мартин Сораков, който с лекота прати топката в мрежата за 5:1.

Славия заби шести гол във вратата на Балкан в 89-ата минута, когато Емил Стоев проби отдясно и подаде за Тони Тасев, който се разписа на празна врата за крайното 6:1.

СЛАВИЯ – БАЛКАН 6:1

1:0 Денислав Александров 8′, 2:0 Николай Христов 12′, 3:0 Виктор Генев 20′, 3:1 Дейвид Йорданов 68′, 4:1 Ерол Дост 77′, 5:1 Мартин Сораков 80′, 6:1 Тони Тасев 89′

Състави:

Славия (първо полувреме): 21. Светослав Вуцов, 18. Арнел Кадрич, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (К), 93. Сибири Кейта, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов

Второ полувреме: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 8. Емил Стоев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков, 15. Лука Робакидзе, 27. Емил Мартинов (К), 20. Красимир Панчев, 10. Владимир Николов

Николай Кръстев, Роберто Райчев, Галин Иванов и Кристиан Добрев пропуснаха проверката.

Треньор: Златомир Загорчич

Балкан: 98. Васил Велчев, 13. Марио Войнов, 5. Иван Алекиев, 20. Алекс Георгиев, 3. Емил Ангелов, 6. Дейвид Йорданов, 14. Давид Ганчев, 8. Емир Колев (к), 10. Николай Миков, 15. Калоян Бонев, 19. Павел Петков

Автор: Николай Ганчев / „Дспорт“