Виктория Томова с победа срещу №42 в света Татяна Мария от турнира в Австралия

7 Dni Sport10.01.2024
Виктория Томова,

Първата ракета на България Виктория Томова изигра чудесен мач в Австралия, като само за час елиминира световната номер 42 Татяна Мария само с един загубен гейм – 6:0, 6:1.

Така Томова се класира за четвърфиналите на турнира в Хобарт, който е генерална репетиция преди Australian Open.

Българската се класира за четвъртфинал от такова ниво за първи път от юни 2022 година, когато в Англия имаше възможност да играе като щастлива губеща.

Томова ще се изправи срещу победителката между втората в схемата Ема Наваро от САЩ и Магдалена Фрех от Полша. Нашата тенисистка си осигури 54 точки в световната ранглиста, заемайки 77-мо място.

Автор: „Дспорт“