Тервел В. Пулев: България заслужава истината. Публикувам тези 14 фото доказателства.

7 Dni Sport16.12.2023
410242972_964648841692724_5060178196508163498_n

Българският боксьор Тервел Пулев записа победа срещу Дионардо Майнър в Коста Меса.

В двубой в тежка категория в Коста Меса в щата Калифорния Пулев победи американеца по точки с пълно съдийско единодушие – 59:54, 60:53, 60:53.

В първите минути на боя 34-годишният Майнър бе доста активен. Играещият с обратен гард американец опитваше да търси всяка възможност за атака, но бързо се умори и Пулев веднага използва момента, за да поеме инициативата.

Предимството на българина, особено във втория и третия рунд, бе много сериозно, като в средата на третия той успя да прати съперника си и в първия нокдаун в мача. Майнър трудно стоеше на краката си и често навеждаше глава, за да парира атаките на бронзовия медалист от Олимпийските игри в Лондон и да си даде време за почивка.

Последен опит да промени нещо Майнър направи в четвъртия рунд, но тази му активност не доведе до промяна в баланса на силите.

В последните два рунда от предвидените шест Тервел Пулев бе пълен господар на ринга и макар да не успя да нокаутира противника си, не остави никакво съмнение, че повече заслужава победата.

След победата Тервел Пулев има баланс от 18 победи (14 с нокаут) и само една загуба. Дионардо Майнър е с със седем победи, четири загуби и два равни мача.

Тервел Пулев качи поредица от снимки, които показват мача отвътре.

Снимка: Любомир Асенов / „Lap.bg“