Лубе с Александър Николов постигна чиста победа в Шампионската лига

7 Dni Sport13.12.2023
Александър Николов,

Италианският отбол Кучине Лубе Чивитанова се наложи над белгийския Грийнярд Маасайк с 3:0 (25:22, 27:25, 26:24) в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига по волейбол.

Българският национал Александър Николов бе най-добър и най-резултатен за Чивитанова, като отбеляза 20 точки – 18 от атака (забележителните 72% успеваемост) и две успешни блокади.

Той допусна само 6 грешки в мача. Обичайният реализатор за Чивитанова Адис Лагумджия остана с 18 точки в мача, а на Иван Зайцев му бе дадена почивка.

Лубе Чивитанова е на първо място в Група „E“ с 9 точки от 3 мача и нито един загубен гейм.

Автор: „Гонг“