Арда разпиля Литекс за Купата, Тонислав Йорданов с хетрик

Арда Кърджали - Литекс,

Арда Кърджали безпроблемно победи Литекс Ловеч с 4:1 у дома в осминафинална среща от Sesame Купа на България. Големият герой за кърджалийци се оказа Тонислав Йорданов, който се отчете с хеттрик.

Арда е третият четвъртфиналист за Купата. Там място вече си гарантираха отборите на Спартак Варна и Пирин Благоевград.

Домакините излязоха напред в резултата в 18-ата минута на срещата. Христо Митев стреля мощно от около 25 метра и не остави шансове на Алекс Божев – 1:0.

Пет минути след това Арда реализира и второ попадение, то бе дело на Тонислав Йорданов. Кърджалийци организираха многоходова атака, която завърши с гол на нападателя след удар около точката на дузпата.

Гостите от Ловеч върнаха едно попадение в 61-вата минута. Васил Василев получи топката и стреля от около десетина метра в мрежата на Анатолий Господинов – 2:1.

Арда много бързо си върна аванса от две попадения. Само четири минути след гола на Литекс Иван Коконов намери Тонислав Йорданов, който се освободи от защитник на ловчанлии и покачи на 3:1.

Малко след това, в 71-вата минута, интригата окончателно приключи с четвърти гол за Арда във вратата на Литекс. Тонислав Йорданов отправи красив удар, с който оформи своя хеттрик и крайното 4:1.

Арда – Литекс 4:1

1:0 Христо Митев 18′

2:0 Тонислав Йорданов 23′

2:1 Виктор Василев 61′

3:1 Тонислав Йорданов 65′

4:1 Тонислав Йорданов 71′

Състави:

Арда Кърджали: 1. Анатоли Господинов (К), 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 17, Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 10. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Борис Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Старши-треньор: Александър Тунчев

Литекс: 1. Алекс Божев, 20. Юсеин Касов, 83. Иван Пенев, 14. Васил Василев, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов (К), 10 Виктор Василев, 11. Сулиман Абдулганию, 17. Кингсли Бучи

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 12. Денис Георгиев, 77. Мартин Янков, 19. Васил Нанков, 9. Георги Георгиев, 7. Павел Жабов