Янис Карабельов пропуска мача за купата срещу Етър

7 Dni Sport04.12.2023
Ботев Пловдив, Янис Карабельов

Халфът на Ботев Пловдив – Янис Карабельов, ще пропусне гостуването на Етър от 1/8-финалите на Купата на „България“ на 7-и декември четвъртък от 17:30 часа на стадион “Ивайло”, предава вестник “Тема Спорт”.

Причината е петият жълт картон на Карабельов, който получи при победата на “канарчетата” с 2:0 над Арда в Кърджали, което автоматично активира наказанието от един мач.

Добрата новина за старши треньора Душан Керкез е, че друг полузащитник – Дилан Мертенс, който не игра срещу Арда, заради контузия, вече е готов и ще е на линия.

Няколко дни по-късно е и последният мач за годината на пловдивчани. Той ще бъде срещу тима на Хебър Пазарджик на 10-и декември неделя от 15:00, след което футболистите и спортно-техническият щаб излизат в почивка и се събират отново на 7-и януари неделя за обстойни прегледи.