ФК ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с голове от статични положения

7 Dni Sport27.11.2023
403813405_715062534009977_4447192182064013941_n

ФК ЦСКА 1948 срази Арда с 3:0 като гост в отложен сблъсък от 3-ия кръг на efbet лига. Георги Русев и Никола Пашевич осигуриха комфортна преднина на „червените“ с две попадения през първата част.

През второто полувреме пък с гол се отчете защитникът Хелитон. По този начин „червените“ заемат петата позиция с 29 пункта, докато кърджалийци са на седмо място с 28 точки.

Двубоят започна с натиск на гостите, които имаха нелоша възможност да открият резултата. Георги Русев центрира коварно към наказателното поле на домакините, като топката прелетя опасно над играчите, което предизвика намеса от страна на вратаря Иван Дичевски.

Импулсът в играта на тима от София за малко да се материализира в попадение. При подаване на Георги Русев от десния фланг топката достигна до Неделко Пишчевич, който отправи силен изстрел, разтресъл левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дичевски.

С оглед тоталната доминация, „червените“ заслужено се добират до първия гол в мача. В 18-ата минута българският национал Георги Русев центрира в противниковото поле, а там стражът на Арда Иван Дичевски не успя да избие топката, която влетя във вратата му.

В 29-ата минута съставът на Николай Панайотов закономерно удвои аванса си. Георги Русев изпълни по прецизен начин ъгловия удар, когато намери съотборника си Ивайло Чочев, чието докосване попадна в Неделко Пишчевич и на празна врата дефанзивният полузащитник се разписа за 2:0.

Непосредствено след старта на втората част отборът от София окончателно реши мача в своя полза. В 48-ата минута най-силният играч в редиците на ФК ЦСКА 1948 Георги Русев центрира от корнер към малкото наказателното поле, където бразилският защитник реализира с глава.

Устремът на гостите във фаза атака продължи. В средата на мача плеймейкърът Антонио Вутов пробва чрез удар от далечна дистанция да запише името си сред голмайсторите, предизвиквайи Иван Дичевски да прави спасяване.

Играчите на Aрда Кърджали все пак можеше да отбележи почетно попадение. В 70-та минута Тонислав Йорданов осъществи впечатляващ рейд, след което стреля опасно, топката се насочваше към левия ъгъл на вратата, ала Хелитон съумя да протегне крак точно пред гол линията. До края на срещата не се случи нищо по-интересно.

Автор: Михаил Георгиев / „Топспорт“

Снимка: От Официалната Фейсбук страница на ФК ЦСКА 1948