Сестри Стоеви са на полуфинал в Бахрейн

бадминтон - Сестри Стоеви - Габриела и Стефани

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в Манама (Бахрейн).

Сестрите са поставени под номер 1 в схемата на двойки жени и започнаха директно от четвъртфиналите. Те победиха представителките на Индия Кеертика и Дивиа Баласубраманян с 21:6, 21:6 за 20 минути.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят срещу победителките от мача между Дия Арун Арун/Амрута Прамутеш (Индия) и И До Ван/Тин Гъ Ван (Китай).

Калояна Налбантова отпадна на четвъртфиналите. Поставената под номер 3 в схемата българка загуби от китайската квалификантка У Ло Юй с 18:21, 15:22 за 44 минути.