Изабелла Шиникова се класира за втория кръг в Соларино

7 Dni Sport14.11.2023
Изабелла Шиникова,

Изабелла Шиникова преодоля първия кръг на сингъл на турнира по тенис в италианския град Соларино с награден фонд 25 хиляди долара.

Шиникова, заемаща 291-а позиция в световната ранглиста, победи на старта квалификантката Мелания Делай (Италия) с 6:3, 6:3 в мач, продължил 72 минути.

Българката, която е поставена под номер 1 в схемата на турнира в Соларино, изоставаше с 2:3 в първия сет, но спечели четири последователни гейма. Във втората част тя бе по-категорична, поведе с 3:0 и поддържаше аванси си до края.

По-късно днес Изабелла Шиникова в тандем с финландката Лаура Хиетаранта ще започнат участието си в надпреварата при двойките директно от четвъртфиналите.

Българката и финландката са номер 3 в схемата и ще се изправят срещу Витория Паганети и Гая Мадуци от Италия.