Пьотровски не игра при разочароващо равенство на Полша срещу Молдова

7 Dni Sport16.10.2023
Screenshot 2023-10-16 at 8.05.21

Халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски не влезе в игра за Полша при равенството 1:1 с Молдова в евроквалификация от група Е.

Полша е на трето място в групата с десет точки и мач повече от първия и втория. Албания води с 13 точки, а втори е тимът на Чехия с 11.

Молдовците поведоха в 26-ата минута, когато Вадим Рата центрира от ъглов удар, а Йон Наколаеску засече топката във вратата за 0:1.

В края на първата част Павел Вшолек профука добра възможност, пращайки топката с глава встрани от вратата.

Минута след това вратарят на Молдова Дориан Райлян отказа с плонж Аркадиуш Милик.

В началото на втората част Полша успя да стигне до изравнителен гол. Карол Швидерски бе намерен непокрит от Пьотр Желински и с клиничен завършващ удар в долния десен ъгъл вкара за 1:1.

Автор: „Дспорт“

Снимка: Официален Инстаграм профил на Полската федерация по футбол