Локомотив Пловдив надви трудно храбър Добруджа в шоу с продължения

7 Dni Sport14.10.2023
Локомотив София - Локомотив Пловдив, Джовани

Локомотив Пловдив се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на „България“, след като победи много трудно Добруджа с 4:3 като гост след продължения в мач, белязан от няколко съдийски неточности.

Редовното време на стадион „Дружба“ завърши 2:2. Димитър Пиргов даде аванс на домакините след гол с глава в 7-ата минута, когато засече центриране от корнер. В 17-ата минута Светослав Николов получи директен червен картон заради удар в глава на Кристиян Пешов. В 41-ата минута Бабакар Дион центрира остро от десния фланг, вратарят на Добруджа бе заблуден от Георги Минчев и допусна топката да влезе във вратата му. Две минути след началото на второто полувреме Бабакар Дион центрира много добре от дясното крило, като в наказателното поле Георги Каракашев изпревари вратаря на домакините и вкара с глава. Минута преди края на редовното време Добруджа изравни след красив гол на Андриан Димитров, който се възползва от грешка на Александър Георгиев.

В 8-ата минута на първото продължение центриране отляво на Джовани намери Бабакар Дион в наказателното поле и той вкара трети гол за Локо Пд. В 111-ата минута Георги Минчев реализира дузпа, отсъдена за фал на Здравко Серафимов срещу Джовани. В 120-ата минута Шериф Осман вкара трети гол за добруджанци, вкарвайки от воле след пас отляво.

Първият точен удар в мача дойде в 6-ата минута. Джовани Бариани стреля от пряк свободен удар, но Христо Ковачев спаси.

Отговорът на Добруджа бе повече от категоричен. В 7-ата минута домакините изпълниха ъглов удар вдясно от вратата на Динко Хоркаш. В наказателното поле Димитър Пиргов надскочи Кристиян Пешов и с глава прати топката в мрежата – 1:0 за добруджанци!

Последваха по-силни минути за гостите, които се изнесоха в предни позиции, търсейки изравнително попадение.

В 15-ата минута играта бе спряна, тъй като Кристиян Пешов получи контузия и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ. Пешов бе ударен в главата от Светослав Николов, за което офанзивният футболист на Добруджа бе изгонен с директен червен картон.

Натискът на Локомотив Пловдив продължи, но хората на Радомир Тодоров се бранеха добре.

Защитата на Добруджа се пропука в 41-ата минута. Бабакар Дион напредна по десния фланг и нахлу към центъра. След това си нагласи топката на левия крак и центрира остро. В наказателното поле на домакините Георги Минчев заблуди вратаря Христо Ковачев и топката мина покрай него, нахлувайки във вратата му – 1:1!

До края на първата част нямаше повече опасности пред някоя от двете врати и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство в резултата.

Две минути след началото на второто полувреме Локо Пловдив стигна до пълен обрат в резултата. Джовани направи дълго подаване от дълбочина към Бабакар Дион на дясното крило, който с едно центрира. Ковачев бе изпреварен от Георги Каракашев, който вкара гол с глава. При попадението на халфа имаше сериозни съмнения дали голмайсторът не е в засада, но попадението бе зачетено.

Домакините имаха сериозен шанс да изравнят в 53-ата минута. Динко Хоркаш се намеси при удар на Емануил Манев от воле. Топката стигна до Андриан Димитров, който бе вляво от вратата на „смърфовете“, но стреля слабо в близкия ъгъл и хърватинът спаси за втори път.

След това играта се накъса, като добруджанци опитваха да стигнат до позиции за обстрел на вратата на Динко Хоркаш, макар да бяха с човек по-малко на терена.

Две минути преди края на редовното време Димитър Илиев нацели стената от футболисти на Добруджа при изпълнението на пряк свободен удар от малко над 20 метра от вратата на Ковачев. При добавката имаше рикошет и топката излезе в ъглов удар. Центрирането от него намери Георги Каракашев, който стреля от воле, но топката мина покрай вратата.

Добруджа показа воля и характер и съдбата му се усмихна в 89-ата минута. Александър Георгиев не успя да овладее една висока топка и я предостави на Андриан Димитров. Той си нагласи топката на левия крак и с красив удар прати топката неспасяемо в мрежата на Локо Пд – 2:2! При удара на играча на добруджанци имаше и лек рикошет, който направи задачата на хърватския страж на „смърфовете“ още по-трудна.

До края на редовното време нямаше интересни положения пред някоя от двете врати и срещата влезе в продължения.

В 4-ата минута на първото продължение Кристиан Пинеда засече с глава едно центриране от пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата на Хоркаш.

След това футболист на Добруджа получи контузия и трябваше да напусне принудително терена. Тъй като нямаха достатъчно резерви, домакините останаха с 9 души на терена.

Това бързо даде резултат и в 98-ата минута Бабакар Дион вкара втория си гол в мача, след като се измъкна от защитник на домакините и засече центриране от левия фланг на Джовани.

Малко след това контузеният играч на Добруджа бе вдигнат на крака и се върна в игра.

В добавеното време на първата част късметът покри гостите от Пловдив, след като Димитър Пиргов уцели напречната греда след удар с глава при центриране от ъглов удар.

В 110-ата минута Здравко Серафимов фаулира Джовани в наказателното поле и съдията Михаел Петров отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Минчев, който не сгреши и вкара четвърти гол за Локо Пд.

В 114-ата минута Андриан Димитров стреля опасно, но влезлияк като смяна Кристиан Томов спаси добре.

До края на двубоя Добруджа успя да стигне до трети гол, дело на Шериф Осман, но до повече домакините не успяха да стигнат и така Локомотив Пловдив продължава напред за Купата на България.

Добруджа – Локомотив Пловдив 3:4

1:0 Димитър Пиргов 7′

1:1 Бабакар Дион 41′

1:2 Георги Каракашев 47′

2:2 Андриан Димитров 89′

2:3 Бабакар Дион 98′

2:4 Георги Минчев 111′ д.

3:4 Шериф Осман 120′

Червен картон: Светослав Николов Д (17′)

Стартови състави:

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 26. Иван Иванов, 3. Димитър Пиргов, 18. Петко Цанков, 5. Ивайло Минчев, 77. Янчо Андреев (К) (71′ – 11. Стефан Митев), 12. Емануил Манев (69′ – 28. Здравко Серафимов), 8. Милен Гамаков (86′ – 6. Кристиан Пинеда), 15. Шериф Осман, 88. Светослав Николов, 31. Андриан Димитров

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Кристиан Пинеда, 28. Здравко Серафимов, 11. Стефан Митев, 23. Преслав Славков

Старши-треньор: Радомир Тодоров

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш (111′ – 81. Кристиан Томов) – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 33. Георги Каракашев (106′ – 13. Виан Станков), 16. Кристиян Пешов (81′ – 18. Александър Георгиев) – 99. Леонардо Сена (119“ – 19. Пламен Петров), 22. Ивайло Иванов (115′ – 2. Иван Кръстев) – 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 10. Джовани (119′ – 15. Станимир Празов) – 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 18. Александър Георгиев, 15. Станимир Празов, 3. Веселин Празов, 13. Виан Станков, 19. Пламен Петров, 2. Иван Кръстев, 5. Ивилин Чехларски