Владимир Зографски: Благодаря на всички за подкрепата

7 Dni Sport09.10.2023
Screenshot 2023-10-07 at 22.48.05

Шампионът в лятната верига по ски скокове Владимир Зографски благодари на всички за подкрепата.

В последния кръг на голямата шанца в Клингентал Австрия в събота българинът завърши на 11-о място с 257.0 точки. Най-добрият роден състезател пренаписана историята, като стана първият българин спечелил титлата в състезанията Гран при.

В крайното генерално класиране след девет старта Зографски завърши на първа позиция с 604 точки. Втори се нареди Грегор Дешванден с 582 точки, а трети е Рен Никайдо Япония с 315.

„Какви бурни три седмици и каква битка до последните минути на състезанието от Гран При в Клингентал. Сега лятото официално приключи“, написа българинът в Инстаграм.

„Имаше страхотни моменти и добро съперничество. Поздравления на Грегор Дешванден и Рен Никайдо.

Надявам се, че ви е харесало толкова, колкото и на мен! Благодаря на всички фенове на ски скока за подкрепата и вярата. Големи благодарности на целия екип, на БФ Ски и на всички спонсори“, добави Зографски.

Автор: „Топспорт“

Снимка: Официален Инстаграм на „Skijumping.pl“