Филип Кръстев с 15 минути при нова победа на Лос Анджелис ФК

Филип Кръстев,

Лос Анджелис ФК спечели с 4:2 гостуването си на Остин от Западната конференция на американската Мейджър Лийг Сокър.

След успеха тимът на Филип Кръстев е втори в класирането с актив от 51 точки и вече си подсигури участието в 1/8-финалната фаза на плейофите.

До 68-ата минута гостите вкараха четири гола, с които до голяма степен решиха мача в своя полза. Четвърт час преди края в игра влезе и българският полузащитник. Макар че ЛА ФК допусна две попадения, безпроблемно затвори мача в своя полза.

Преди почивката Лос Анджелис наниза две попадения. Тимоти Тилман изведе гостите напред в резултата в 13-ата минута, а в добавеното време на първата част Денис Буанга се разписа от дузпа. Габонецът асистира за първия гол, а силното му представяне продължи и след почивката, когато в 54-тата минута направи резултата класически.

В 68-ата минута ЛА увеличи аванса си до 4:0. Точен беше Кристиан Оливера. В 75-ата минута Филип Кръстев се появи от резервната скамейка. Той замени 22-годишния поляк Матеуш Богуш.

Секунди след извършването на смяната Лео Вайсанен намали изоставането на Остин. В добавеното време на мача Джорджо Киелини си вкара автогол, с който беше оформен крайния резултат.

Следващият мач на Филип Кръстев и компания е срещу Ванкувър Уайткапс в малките часове на 22 октомври.

Автор: „ДСпорт“