Стивън Петков дебютира с асистенция в Португалия

Стивън Петков,

Българският нападател Стивън Петков дебютира за новия си отбор Академико Визеу, давайки асистенция за втория гол на тима при равенството 2:2 с Оливейрензе.

Гостите от Визеу поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на Юри Араужо. През втората част обаче домакините осъществиха обрат. Още в началото на полувремето Андре Шуте изравни, а в 63-ата минута отново той бе точен за 2:1. В 72-ата минута Стивън Петков влезе в игра, а само минута по-късни асистира на Андре Алмейда за 2:2.

След пет кръга във второто ниво на португалския футбол Оливейрензе е четвърти с десет точки, а Академико Визеу е осми със седем.

Автор: „ДСпорт“