Волейболистките ни стартираха със загуба олимпийската квалификация

7 Dni Sport16.09.2023
374703495_803889985075725_5671238954925887756_n

Националките по волейбол загубиха първия си двубой от квалификационния турнир за олимпиадата в Париж догодина. Българките отстъпиха на Белгия с 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) в Токио. Първият гейм започна с аванс за белгийките от 14:4 и предрешиха изхода на частта, която взеха с 25:19.

Вторият гейм беше най-оспорван. В началото Белгия дръпна с 4:1, но България изравни при 8:8, а след това „лъвиците“ имаха на няколко пъти преднина от две точки, но не я задържаха. Първият геймбол в частта бе за България – 24:23. След това обаче Белгия направи три поредни точки и поведе с 2:0.

Българките поведоха със 7:2 в третата част, но не задържаха дълго разликата. Съперничките изравниха резултата при 12:12, а след това Белгия поведе с 19:15 и реално всичко приключи.

Следващият мач на България е утре срещу новия европейски шампион Турция от 7 часа сутринта българско време.