Юношите на България до 17 години започнаха с победа подготвителния си лагер в Германия

7 Dni Sport07.09.2023
България U17,

Юношеският национален отбор на България до 17 години надигра с 2:1 връстниците си от Вестфалия и стартира с успех подготвителния си лагер в Германия, по време на който селекцията на Тодор Симов ще изиграе общо три приятелски срещи. Победата на „лъвчетата“ дойде в самия край на мача, когато родните таланти обърнаха резултата в своя полза в рамките на само три минути.

През първото полувреме българският тим имаше отлична възможност да поведе, но Кристиян Бачев пропусна, останал очи в очи с вратаря на съперника. Така двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката, а в средата на втората част домакините поведоха чрез Блесинг Мулвеме.

„Лъвчетата“ показаха страхотен дух и стигнаха до пълен обрат, като първо изравниха от дузпа в 87-ата минута – точен бе капитанът Михаил Полендаков. В 90-ата минута съставът на Тодор Симов стигна до победния втори гол, след като влезлият като резерва Деян Кирилов се разписа с глава от ъглов удар.

В оставащите си два мача на германска земя България U17 ще се изправи срещу Падерборн U17 на 9 септември от 15:30 ч., а на 12 септември от 19:00 ч. е последният двубой – отново срещу Вестфалия U17.

Съставът на България: 1. Атанас Кехайов, 3. Стоян Добрев, 5. Михаил Полендаков, 15. Божидар Петров, 21. Мартин Димитров (87 – 4. Деян Кирилов), 22. Кристиян Ирмиев, 14. Ивайло Димитров (59 – 20. Калоян Божков), 7. Стивън Жерард (77 – 17. Виктор Иванов), 10. Кристиян Горанов (59 – 8. Михаил Петров), 11. Васил Каймаканов (77 – 13. Владимир Драганов), 9. Кристиян Бачев (59 – 18. Емил Найденов)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Мулвеме 78, 1:1 Полендаков 87-д, 2:1 Кирилов 90

Снимка: Официален сайт на БФС