Историческо! Петър Мицин е първият български световен шампион

Петър Мицин,

Петър Мицин постигна пореден голям успех през тази година. Българският плувец стана световен шампион на 400 метра свободен стил на първенството на планетата за юноши и девойки в Нетаня, Израел.

Във финала Мицин бе най-бърз с време от 3,46,49 мин, оставяйки зад себе си италианците Алесандро Рагани и Филипо Бертони.

По този начин 18-годишният българин се превърна в първия ни световен шампион в някоя от възрастовите категории.

Преди 6 години Антъни Иванов спечели първи медал за родината ни от подобен форум, вземайки бронз на 200 м бътерфлай в САЩ. През 2019 г. на световното за девойки и юноши в Будапеща Йосиф Миладинов също завърши трети на 50 м бътерфлай.

Мицин ще плува в още три дисциплини на Световното – 200 и 800 м св. стил и 200 м бътерфлай.