Несторов спечели завързан мач на старта в Румъния

Пьотр Несторов

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров започна с победи на сингъл и на двойки на турнира по тенис на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 6 българин победи италианския квалификант Антонио Карузо със 7:6(2), 7:5 в оспорван двубой, продължил 2:25 часа.

Нестеров изоставаше с 3:5 в първия сет, но успя да стигне до тайбрек. В него той спечели убедително със 7:2 точки и поведе в резултата. Във втората част националът допусна обрат от 4:1 до 4:5, но спечели следващите три гейма, за да спечели мача.

Във втория кръг българинът ще играе отново срещу квалификант – Стефан Андрееску от Румъния.

В турнира на двойки Нестеров и Адмир Календер (Хърватия) победиха вчера румънците Александру Димитру и Щефан Палош със 7:5, 6:2 за 88 минути и продължават на четвъртфиналите.

Автор: Спортал