Специя без Петко Христов отстрани бившия му отбор в Купата на Италия

7 Dni Sport15.08.2023
България, Младен Кръстаич, Петко Христов

Специя се класира за 1/16-финалите на Купата на Италия, след като се наложи над Венеция с 4:3 след изпълнение на дузпи, след като двата отбора завършиха при резултат 2:2 след редовното време, а в продълженията не успяха да си отбележат.

Българският национал Петко Христов, който изкара предния сезон под наем във Венеция, не попадна в групата на Специя за двубоя.

Мирко Антонучи изведе домакините от Специя напред в резултата в 19-ата минута, като авансът на тима се запази до края на първото полувреме. Капитанът на Венеция Йоел Понянпало възстанови паритета в 54-ата минута след асистенция на Николас Пиерини.

Лука Моро бе точен от дузпа в 60-ата минута, с което възстанови аванса на Специя, който до скоро бе част от Серия А. Три минути по-късно „белите“ получиха правото да изпълнят втора дузпа, този път с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нае Салваторе Еспозито, който обаче не успя да реализира. Кристиан Гиткяер оформи крайното 2:2 след точно изпълнен наказателен удар в 81-ата минута.

Така се стигна до дузпите:

Специя: Раймондс Кролис – гол; Франческо Пио Еспозито – пропуск; Салваторе Еспозито – гол; Рашид Куда – гол; Симоне Бастони – гол;

Венеция: Йоел Понянпало – пропуск; Денис Черишев – гол; Кристиан Гиткяер – гол; Джанлука Бусио – гол; Франческо Дзампано – пропуск.