Лукас Петков респектира Ливърпул с попадение и две асистенции

7 Dni Sport24.07.2023
Лукас Петков,

Германският втородивизионен Гройтер Фюрт и Ливърпул завършиха при зрелищно равенство 4:4 в приятелски мач. Най-добър за германците бе нападателят Лукас Петков, който е с български корени. Той се отчете с гол и две асистенции за по-малко от 30 минути игра.

Ливърпул излезе напред в резултата в 22-рата минута, когато Трент-Александър Арнолд намери Луис Диас, а колумбиецът прати топката в мрежата.

Юлиан Грийн изравни минута след началото на втората част, а Дарвин Нуньес отново изведе Ливърпул напред в резултата в 50-ата минута. Девет минути след това уругваецът добави още едно попадение – 1:3.

В 64-ата минута на терена влезе Лукас Петков. Неговото шоу започна само три минути след това, когато вкара за 2:3. Германецът с български корени асистира за Арминдо Сиеб в 74-ата минута, а още три след това двамата повториха упражнението – 4:3. Мохамед Салах все пак успя да спаси Ливърпул от резил в 89-ата минута, когато изравни за крайното 4:4.

Снимка: Официален Инстаграм профил на Лукас Петков