Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха титлата на Гърция

7 Dni Sport16.06.2023
Screenshot 2023-06-16 at 7.58.08

Отборът на Олимпиакос отново спечели титлата в гръцкото първенство, след като се наложи с 3-1 победи над Панатинайкос на финала в гръцкото първенство.

Четвъртият мач бе прекратен в края на третата четвърт при резултат 63:35 в полза на “червено-белите”, след като феновете на ПАО започнаха да хвърлят бутилки, бомбички и факли по пейката на гостите, а впоследствие нахлуха и на терена.

По този начин Олимпиакос маркира първия си требъл през новия век, след като по-рано през сезона триумфира както с Купата, така и със Суперкупата на Гърция.

Това е втори требъл в историята на колоса от Пирея, като първият такъв е постигнат през 1997-а, когато тимът отново става шампион и носител на Купата, но също така печели и Евролигата.

Снимка: Официален Инстаграм акаунт на БК Олимпиакос