ЦСКА изпусна дузпа и шанса да победи ФК ЦСКА 1948 в мач от плейофите

7 Dni Sport03.06.2023
ЦСКА - ФК ЦСКА 1948, Джонатан Линдсет

Отборите на ЦСКА и ФК ЦСКА 1948 направиха равенство 1:1 в мач от плейфоите на efbet Лига пред над 10 000 зрители на стадион „Българска армия“.

В първите минути на срещата нямаше кой знае колко интересни ситуации пред двете врати. Гостите се установиха до известна степен в половината на ЦСКА, като най-често опитваха с центрирания да създадат смут.

Десетина минути след началото Русев стигна една топка до аутлинията и направи хубаво центриране, но Педриньо остана далеч. В ответната атака Хайнц отне една топка дълбоко в половината на гостите, но бе затворен. Впоследствие Гарсес опита удар, но и той бе своевременно затворен.

Първият по-сериозен шанс бе на сметката на ЦСКА в 17-ата минута – подаване от тъча намери Хайнц в наказателното поле, но мерникът на норвежеца му изневери.

В 28-ата минута Симеон Петров засече с глава центриране от корнер, но бе доста неточен при опита си.

И следващият по-сериозен шанс бе за домакините.Турицов намери с успоредно подаване Джонатан Линдсет около точката на дузпата, но 7-цата на „червените“ стреля много неточно.

Пет минути преди почивката ЦСКА откри. Симеон Петров се извиси над всички при подаване от тъч, но на отбитата топка на дъгата бе единствено Енес Махмутович, който с не най-добрия възможен удар направи 1:0.

ЦСКА можеше набързо да удвои – Гарсес засече от движение ниско центриране на Турицов, но прати топката на около метър от дясната греда.

ЦСКА 1948 отвърна много бързо на удара – Педриньо си освободи място за изстрел и от около 25 метра прати топката във вратата на Бусато. След ситуацията останаха впечатления, че стражът можеше да се справи много по-добре с далечния шут на своя сънародник.

С началото на второто полувреме на терена се появи и Дюкенс Назон. Пет-шест минути след старта на частта страхотно изпълнение на Тобиас Хайнц от фал се отклони в напречната греда.

Четвърт час по-късно Кох се извиси над всички при центриране на Хайнц от ъглов удар, но не можа да свали топката достатъчно, така че тя да попадне във вратата.

ЦСКА – ФК ЦСКА 1948 1:1

1:0 Енес Махмутович 40`

1:1 Педриньо 45`

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 21 Амос Юга, 22 Енес Махмутович, 2 Юрген Матей, 19 Иван Турицов, 15 Тибо Вион, 11 Лазар Туфегджич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 10 Маурисио Гарсес

Старши-треньор: Саша Илич

ФК ЦСКА 1948: 33 Генадий Ганев, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 44 Ангел Грънчов, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 22 Реян Даскалов, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 8 Педриньо, 9 Александър Колев

Старши-треньор: Атанас Рибарски

Автор: „Гонг“