Нападател на Ботев влезе и бързо асистира, а Нигерия изхвърли домакина Аржентина от Световното първенство

7 Dni Sport01.06.2023
Уме Емануел

Селекцията на Нигерия до 20 години хвърли бомбата на Световното първенство за младежи в Аржентина, елиминирайки домакините след успех с 2:0 в осминафинален мач.

„Супер орлите“ ще срещнат победителя от двойката Еквадор – Южна Корея на четвъртфинал.

С ключова роля за победата над аржентинците бе нападателят на Ботев Пловдив Уме Емануел, който влезе в игра от резервната скамейка в 57-ата минута, а четири по-късно даде асистенция за гола на Ибрахим Мухамед, с който Нигерия поведе с 1:0.

Това е втора асистенция на Емануел на Мондиала, след като даде голов пас и в двубоя срещу Италия в груповата фаза.

Нигерия реализира второто попадение във вратата на Аржентина дълбоко в добавеното време на срещата, когато Виктор Елету намери Ривано Сарки, който оформи крайния резултат.

Другият футболист на Ботев Пловдив в селекцията на Нигерия – Точукву Ннади, започна като титуляр срещу „гаучосите“ и остана на терена почти до самия край на двубоя, бивайки заменен в 89-ата минута.