Хебър Пазарджик победи Ботев Враца в голов спектакъл

7 Dni Sport31.05.2023
Ботев Враца - Хебър Пазарджик,

Отборът на Хебър Пазарджик победи Ботев Враца като гост с 3:2 в пореден мач от efbet Лига.

Очаквано гостите, които се борят за оцеляването си в елита, започнаха по-активно и още в 6-ата минута Георги Вълчев шутира от дистанция, но топката мина покрай десния стълб на вратаря Федерико Рубио. В 14-ата минута Марк-Емилио Папазов пропусна да даде аванс на Хебър, след като получи отлично подаване от Октай Хамдиев. Ударът на нападателя обаче рикошира в Диего Фераресо и излезе в ъглов удар. Две минути след това бърза атака на домакините отляво постави на изпитание отбраната на съперника, но Стефан Цонков изби центрирането в корнер. Врачани можеха да поведат в 22-ата минута, когато Меси Биатумусока скочи най-високо при центриране на Момчил Цветанов от ъглов удар. Изстрелът му с глава обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

Три минути след подновяването на играта Венсан Марсел изведе Хебър напред, след като получи отлично подаване от Октай Хамдиев и от точката на дузпата на остави шансове на Федерико Рубио – 0:1.

Домакините бързо върнаха попадението след грешка в изнасянето на топката на съперника. С прехвърлящо подаване Чавдар Ивайлов намери Даниел Генов зад отбраната на гостите и той с успореден пас продължи към Клери Сербер, който нямаше как да сгреши – 1:1.

В 67-ата минута Хебър отново поведе. Реферът Иво Андреев отсъди дузпа за игра с ръка на Диого Барбоса и Георги Вълчев от бялата точка прати за втори път топката в мрежата на домакините – 1:2.

Ботев Враца – Хебър Пазарджик 2:3

Стадион: „Христо Ботев“, Враца
Съдия: Иво Андреев

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов-К, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 10. Лукас Брамбила, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 37. Том Рапнуи, 21. Жан Пиер Да Силва, 22. Петър Кепов

Старши-треньор: Даниел Моралес

Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев-К, 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан, 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов

Резерви: 88. Мартин Янков, 99. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 9. Ивайло Михайлов, 28. Осира Корнел, 84. Стилиян Тисовски, 7. Стоян Стоичков, 11. Лорен Марузин, 39. Анте Живкович