България показа добра игра срещу Италия, световните шампиони спечелиха

7 Dni Sport26.05.2023
Screenshot 2023-05-26 at 9.17.50

Волейболистите на България загубиха втория си мач от приятелския международен турнир, провеждан в Кавалезе (Италия). В първия те победиха Нидерландия.

Момчетата на селекционера Пламен Константинов паднаха от подмладения състав на световните шампиони от Италия с 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 24:26). Двубоят бе много драматичен и интересен.

Нашите стартираха по-добре първия гейм, след която Италия изравни и взе инициативата. България обаче успя да измъкне частта.

Вторият гейм стартира равностойно до 4:4, след което Италия дръпна напред. Впоследствие националите намалиха изоставането си до 17:18 при сервис на Алекс Грозданов и силни изяви на Димитър Димитров. Италия обаче възстанови преднината си при 21:18, след което изравни геймовете.

В началото на третия гейм България поведе с 3:0 след успешна контра на Николай Пенчев и силен ас на Аспарух Аспарухов, който влезе като резерва в края на втората част. По-нататък обаче италианците заиграха по-добре и взеха гейма с три точни аванс.

Четвъртата част беше много напрегната и интересна, но за съжаление България отстъпи само с две точки, с което загуби и мача.

Над всички бе Димитър Димитров с 21 точки, но и неговите усилия не бяха достатъчни.

Италия – България 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 26:24)

Италия: Паоло Поро 1, Юри Романо 17, Томазо Риналди 13, Матиа Ботоло 12, Давиде Сангуинети 3, Лоренцо Кортезиа 13 – Филипо Федеричи-либеро (Фабрицио Джирони 1, Лоренцо Сала 1, Едоардо Канески 4, Марко Фаласки, Джулио Магалини 2, Давиде Гардини 1, Дамяно Катания-либеро)

България: Георги Сеганов 4, Димитър Димитров 21, Денис Карягин, Николай Пенчев 8, Николай Колев 3, Алекс Грозданов 6 – Симеон Добрев-либеро (Стефан Чавдаров, Аспарух Аспарухов 6, Светослав Гоцев 2, Светослав Иванов 1, Делчо Раев, Мартин Божилов-либеро)

Автор: „БЛИЦ“

Снимка: Българска федерация по волейбол