Локомотив и Славия си поделиха точките, червен картон в „Надежда“

7 Dni Sport23.05.2023
Локомотив София - Славия,

Локомотив София и Славия не се победиха в малкото столично дерби, което е част от 33-ия кръг на efbet Лига, и завърши при резултат 1:1. Това е първо равенство между двата отбора от 13 години насам.

По този начин столичните „железничари“ загубиха и теоретични шансове да стигнат до седмото място, даващо право на бараж за евротурнирите, тъй като остават на 9-ото място с 42 точки. „Белите“ пък са на 7-а позиция с 54 точки, като до края на шампионата двата отбора имат по 3 мача, които не позволяват на хората на Станислав Генчев да догонят и изпреварят тези на Ангел Славков.

Локомотив София – Славия 1:1

1:0 Дейид Малембана (24′)

1:1 Иван Минчев (85′)

Червен картон: Селсо Рапосо (88′) Л

Мачът започна с опасност пред вратата на гостите, тъй като в 5-ата минута Ертан Томбак при опита си да изчисти топката, я прати в опасна близост до вратата на Николай Кръстев.

Точно преди изтичането на 20 минути игра вратарят на домакините Бубакар Гайе излезе, за да пресече едно извеждащо подаване към Тони Тасев.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Локо София получи правото да изпълни пряк свободен удар на десетина метра от наказателното поле на Славия. С изпълнението се нагърби Дейвид Малембана, който с плътен удар с десния крак остави безпомощен Николай Кръстев, пращайки топката в лявата част на вратата му точно до гредата.

Последваха по-силни минути за хората на Ангел Стойков. В 44-ата минута Тасев центрира от пряк сбоводен удар. На 2-3 метра от голлинията Владимир Николов засече топката с глава, но Бабукар Гайе спаси брилянтно, а след това топката стигна до Натан Гасама, но той не успя да я обработи и не успя да стреля.

Второто полувреме започна на ниски обороти, като гостите владееха топката в по-големи периоди от време, за да търсят изравнително попадение.

В 64-ата минута Галин Иванов комбинира добре с Тасев, чийто удар обаче рикошира в играч на домакините и топката напусна очертанията на терена.

Натискът на Славия даде резултат в 85-ата минута, когато след подаване отдясно, топката стигна до Иван Минчев. Той пусна топката към Тони Тасев в наказателното поле, където той задържа топката и я върна на Минчев. Влезлият като резерва футболист не се поколеба и прехвърли вратаря за 1:1.

Нещата се влошиха за домакините в 88-ата минута, когато Селсо Рапосо получи втори жълт картон за нарушение срещу Тасев.

До края на двубоя повече голове не паднаха и така двата отбора завършиха наравно за пръв път от 21 април 2010 г. насам.

В следващия кръг тимът на Станислав Генчев ще посрещне Арда, като мачът е в понеделник (29 май). Хората на Ангел Славков пък гостуват на Ботев Пловдив малко по-късно на същия ден.

Стартови състави:

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 5. Дейвид Малембана, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 39. Антонио Вутов, 44. Божидар Кацаров, 70. Димо Бакалов (66′ – 29. Станислав Костов), 26. Красимир Милошев (К), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов, 29. Станислав Костов, 94. Юлиан Ненов, 22. Ивайло Найденов, 7. Александър Александров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, 17. Теодор Иванов

Старши треньор: Станислав Генчев

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн (62′ – 73. Иван Минчев), 33. Галин Иванов (К), 17. Ерол Дост, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов (46′ – 8. Емил Стоев)

Резерви: 1. Георги Петков, 18. Самуил Стойнев, 20. Стефан Трайков, 5. Велко Йеленкович, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 73. Иван Минчев, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Старши треньор: Ангел Славков

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Владимир Николов, Тони Тасев (С)